MQL چیست

زبان (ام کیو ال) MQL زبان برنامه نویسی مختص سیستم های معاملاتی و برای توسعه ربات های معاملگر بازار فارکس می باشد. این زبان در حال حاضر به دو زبان MQL4 و زبان MQL5 تقسیم می شود که زبان MQL5 جدیدتر و بهینه تر از نسخه قدیمی آن یعنی MQL4 می باشد.

MQL چیست

درواقع شما برای کار با بازار فارکس نیاز دارید تا از نرم افزار متاتریدر Metatrader استفاده کنید. همانطور که میدانید در این نرم افزار می توانید از یک سری اکسپرت یا همان ربات های معامله گر خودکار و همچنین اندیکاتورهای کاربردی و اسکریپت ها استفاده نمائید. خب این اکسپرت ها یا اندیکاتورها به چه زبانی برنامه نویسی شده اند؟ جواب MQL است ، این زبان شما را قادر می سازد تا استراتژی ها و الگوهای معاملاتی خود را به یک ربات معامله گرد خودکار تبدیل کنید و با این کار در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید.

در صورتی که این دانش را ندارید کار را به ما بسپارید تا در کوتاهترین زمان و با هزینه ای اندک استراتژی شما را به ربات تبدیل کنیم.برای استفاده از زبان ام کیو ال نیاز به نرم افزار خاصی نیست و در داخل خود متاتریدر گزینه ای با عنوان MetaQuotes وجود دارد و با کلیک بر روی آن وارد محیط برنامه نویسی MQL می شوید و میتوانید ربات خود را طراحی کنید. برای طراحی ربات نیاز به دانش برنامه نویسی مختص این زبان می باشید.

 

آموزش

MQLMQL4MQL5اکسپرتاکسپرت فارکسام کیو الاندیکاتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code