اندیکاتور چیست؟ انواع اندیکاتور

اندیکاتور از ابزارهای موجود در متاتریدر میباشد که در طراحی اکسپرت فارکس نیز استفاده میشود و براساس روابط منطقی موجود میان کندل های و استراتژی هایی خاص شرایط فعلی بازار را نشان می دهد و به نحوی شرایط آینده بازار را پیش بینی می کند
برخی از اندیکاتورهای معروف بازار فارکس می توان به اندیکاتور مکدی ، آر اس آی ، ایچیموکو و … نام برد که اتفاقا در طراحی ربات فارکس استفاده زیادی می شوند.

انواع اندیکاتور

اندیکاتورها از لحاظ نوع حرکت و رفتار به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

اندیکاتورهای پیشرو: اندیکاتورهای پیشرو (Leading Indicators) معمولا همراه با نوسانات قیمت، هشدار و پیش‌بینی را اعلام می‌کنند. اندیکاتورهای پیشرو اغلب مواقع سیگنال‌های بیشتری نسبت به اندیکاتورهای تاخیری (Lagging) ایجاد می‌کنند و به همین دلیل احتمال خطا در آنها بیشتر است.
اندیکاتورهای دارای تاخیر: این نوع از اندیکاتورها با نام اندیکاتورهای دارای تاخیر یا تاخیری (Lagging Indicators) در زبان فارسی نام برده می‌شود. اندیکاتورهای تاخیری با تاخیر پس از حرکت قیمت و جابجایی بازار، هشدار و پیش‌بینی را ارائه می‌دهند.
اندیکاتورهای تاخیری با اینکه سیگنال‌های کمتری نسبت به اندیکاتورهای پیشرو ایجاد می‌کنند اما به خاطر اینکه قیمت حرکت اصلی خود را در بازار انجام داده و سپس این اندیکاتورها سیگنال می‌دهند، معمولا تاخیر آنها باعث از دست رفتن موقعیت مناسب ورود می‌شود.

leading and lagging indicators

اندیکاتورها از نظر نوع نمایش یا مدل محاسبات به ۴ دسته تقسیم می‌شوند:

Trend: برای شناسایی روندها کاربرد دارند.
اسیلاتور یا نوسان‌گرنما: (به انگلیسی Oscillators) ابزارهایی برای تشخیص روند جاری و محدوده بیش خرید و بیش فروش هستند. اسیلاتورها خود به دو دسته Banded و Centered تقسیم می‌شوند.
Volumes: برای تشخیص حجم معاملات کاربرد دارند.
Bill Williams: برای تشخیص جابجایی سطوح قیمتی روند مورد استفاده قرار می‌گیرند.
در طراحی اکسپرت ها و استراتژی های معاملاتی از ترکیبی از اندیکاتورها استفاده می شود تا در بهترین نقاط بتوان به معاملات ورود و در بهترین زمان از معامله خروج کرد.

 

دسته‌بندی نشده

Indicatorاکسپرتاکسپرت فارکساندیکاتوراندیکاتور چیستاندیکاتورهای پیشرواندیکاتورهای تاخیریانواع اندیکاتورربات فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code